Muitinės laboratorijos išvados dėl prekės kodo - ar skųsti, jei nesutinkate?
2022-06-29
Importo sąlygoms nustatyti visų pirma svarbus teisingas prekės kodas. Norėdami pasitikrinti, ar teisingai jį nustatėte, galite kreiptis į Muitinės laboratoriją. Tačiau ką daryti tuo atveju, jeigu nesutinkate su Muitinės laboratorijos išvada dėl tarifinio klasifikavimo? Atsakymą rasite naujausiame „Muitų teisė praktikams“ numeryje skaitydami apie teismų išspręstą verslo ir muitinės ginčą.
„Muitų teisė praktikams“ Nr. 109 elektroninę versiją skaitykite paspaudę čia (nuorodoje taip pat rasite nemokamą leidinio pdf versiją).
„Muitų teisė praktikams“ Nr. 109 turinys
- Teisinės aktualijos
- Importo ir eksporto deklaracijų tipai: ar teisingai nustatėte kodą?
- Nauja Access2Markets: Rusijos ir Baltarusijos įvesti eksporto draudimai
- Muitinės auditoriaus patarimai: ko tikėtis ir kaip elgtis patikrinimo metu? (I dalis)
- Ar skųsti Muitinės laboratorijos rekomendaciją dėl prekių klasifikavimo, su kuria nesutinkate?
- Pirkimo-pardavimo sutartis, sąskaita, mokėjimo pavedimas ir prekių muitinė vertė
- Prekių laikinojo saugojimo pažeidimai ir jų teisinio vertinimo aktualijos (I dalis): nusižengimai
- Už ką atsakingas bendrovės vadovas? Už viską ir bet kokiomis aplinkybėmis.
Detaliau apie temas, kuriomis rašome
ES įtraukta į „nedraugiškų šalių“, kurioms Rusija ir Baltarusija taiko sankcijas, sąrašą. Kaip sužinoti, ar pavyks įsigytas prekes išgabenti iš šių šalių importui į ES? Skaitykite „Nauja Access2Markets: Rusijos ir Baltarusijos įvesti eksporto ribojimai“.
Importo sąlygoms nustatyti visų pirma svarbus teisingas prekės kodas. Norėdami pasitikrinti, ar teisingai jį nustatėte, galite kreiptis į Muitinės laboratoriją. Tačiau ką daryti tuo atveju, jeigu nesutinkate su Muitinės laboratorijos išvada dėl tarifinio klasifikavimo? Atsakymą rasite skaitydami apie teismų išspręstą verslo ir muitinės ginčą. Kitos šiame numeryje apžvelgiamos ginčų situacijos: dėl prekybinių dokumentų tinkamumo prekių vertei pagrįsti ir dėl ekspedijavimo įmonės vadovo atsakomybės už muitinės formalumų pažeidimus (neteisėtą muitinės prižiūrimų prekių iškrovimą iš transporto priemonės).
Atsakomybės tema taip pat nagrinėjama straipsnyje apie prekių laikinojo saugojimo pažeidimus, tokius kaip leidime nenumatytų prekių saugojimas, teritorijos pertvarkymas, bei atkreipiamas dėmesys į sutarties su teritorine muitine sąlygų ypatumus. Straipsnis aktualus ir muitinės sandėlių leidimų turėtojams.
Siekiant užkirsti kelią neatitikimams svarbiausia yra žinios apie tai, kokių duomenų ir dokumentų reikia muitinei ir kaip teisingai užpildyti muitinės deklaraciją. Tai, kiek daug žinių tam reikia, puikiai atskleidžiama aptariant pirmojo deklaracijos langelio pildymą straipsnyje „Importo ir eksporto deklaracijų tipai: ar teisingai nustatėte kodą?“.
Galiausiai primename, kad muitinė auditui po įforminimo gali pasirinkti bet kurią įmonę, dalyvaujančią tarptautinės prekybos grandinėje ir tiesiogiai ar netiesiogiai susijusią su vykdytomis muitinės procedūromis. Ką kiekviena tokia įmonė turėtų žinoti apie auditą įmonės patalpose, rašome straipsnyje „Muitinės auditoriaus patarimai: ko tikėtis ir kaip elgtis patikrinimo metu?“.
Norėtumėte turėti internetinę prieigą prie visų „Muitų teisė praktikams“ straipsnių (nuo 2012 m.) ir kiekvieną mėnesį gauti naują numerį? Informaciją apie prenumeratą rasite čia.